ÖNSÖZ VE ÖNERİLER

Yayınlandı: 03 Aralık 2013 / KUR’AN KISSALARININ SİSTEMATİĞİ

Yeni Üye olan arkadaşlara bir kaç önerim olacak:

1=) Bütün önyargılardan arınarak DOĞRU yu sadece DOĞRU yu arama hedefi olan bir Yazar tarafından hazırlandığını bilerek okuyun. İnsan olarak HATA larımız olabileceği kaygısı ile Kur’anla çelişki sandığınız ya da kafanıza yatmayan ya da anlamadığınız şeyi çekinmeden sorabilirsiniz.

2=)  Bugüne kadar hiç duymadığınız bir İDDİA ile karşılaşacağınız için, ya da bu güne kadar kimsenin iddia etmediği aslında çok basit bir SİSTEM in zaman içinde nasıl da anlaşılamaz hale getirildiğini mukayese edin.

3=) Bugüne kadar MUCİZE leri size (doğaüstü olaylar) olarak tanıttılar ve hatta bu kitabı okurken bile beni MUCİZE leri inkâr eden biri olarak düşünebilirsiniz. Oysa MUCİZE (acze düşülen şey) in yani bir KAVRAM’ ı Kur’ani olarak açıklayacağız ve asla çelişkiye düşmeyeceğiz. MUCİZE KAVRAMINA verilen yanlış anlamı atıp ASIL ANLAMINI anlatmaya çalışacak ve öğreteceğiz.

4=)  Yorum yapacak arkadaşlar RİVAYET lerde öğrendiklerini gerçek sanıp YORUM yazmasınlar. Kur’an’ı açıp Kur’an’dan DELİL getirirlerse sevinirim.

5=) Kur’an Kıssaları Sistematiğini okurken Allah’ın sünnetinde asla değişiklik olamayacağından yola çıkıldığını ve kitabın sonuna kadar Allah’ın sünnetinde asla değişiklik olmadığını anlayacaksınız.

6=) Çok önemli bir isteğim daha olacak ki Sayfayı önerin ve çok okuyucuya ulaşsın. Lakin sayfalardan KOPYA almayın. Kur’an’ın içinden nasıl bir ayeti alarak CIMBIZLAYIP konuyu başka yerlere çekiliyorsa şayet bu SİSTEM haricinde anlatacağınız ya da CIMBIZLAYACAĞINIZ bir sayfa MANA sız kalabilir. Çünkü Kitabın tamamı okunmalıdır. Önerdiğiniz arkadaşlara da bunu tavsiye edin.

7=) Tamamını okuma sabrını gösterin ve asla tamamını okumadığınız Kitap hakkında yorum yapmayın.

8=)  Allah yar ve yardımcımız olsun, kolay gelsin buyurun…

    Allah; Kur’ani hakikatleri anlamak nasip etsin…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s