5. BÖLÜM HZ. NUH VE GEMİ

Yayınlandı: 03 Aralık 2013 / KUR’AN KISSALARININ SİSTEMATİĞİ

 

5-1

NUH ve KAVMİNDE GEÇEN OLAYLAR ve Uydurmaların Sebebi :

Yüzyıllardır Nuh ve Tufanı her kavimde konuşulduğu için çoğu zaman Tevrat ve yahudilerden gelen rivayet ve anlatılarla, Kuran mealleri ve çevirileri yapıldığı için, Bir çok yanlış anlaşılma olduğu gibi ateistlerede malzeme olmuştur.

Nuh tufanının dünya capinda olduğu ile alakalı Tevratta bir çok anlatı vardır. Oysa Kurana gore bölgeseldir. Cünki Allah hiç bir kavmi Resul gönderip tebliğ yapılmadan helak etmemiştir.
Nuhu kavmine gönderdik dedigine gore ve Nuh ey kavmim deyip kavmine yönelik tebliğ yaptığına gore helak bölgeseldir.

Peki Tufan bölgesel se neden her cinsten hayvan gemiye yüklenmiştir.

Hud 40 . Sonunda buyruğumuz gelip tandırda sular kaynamaya başlayınca, “Her cinsten birer çifti ve aleyhine hüküm verilmiş olanın dışında kalan ehlini ve inananları gemiye bindir” dedik. Ancak, pek az kimse onunla beraber inanmıştı.

Nuh tufanında Nuh ile birlikte ailesinden kaç kişi gemiye alındı (karısı ve oğlunun alınmadığını kurandan biliyoruz ) ayrıca kavminde kaç inanan vardı ve gemiye alındı bilmiyoruz.

MANTIK Hatası yine Tevrattan geliyor. Tevrata gore tufan dünya çapında olunca ve şayet hayvanlar gemiye alınmazsa tufanla karalar su içinde kalacağı için helak olacaklardır,Bunun için her hayvan türünden çift gemiye alınırsa sonradan üreyerek,dünyaya yayılacaklardır.

Lakin ateistlerinde sorduğu şey bu kadar hayvan türü gemiye Nasıl alindi ? O kadar su nereye gitti. Bilime göre buzullar erise bile dünyada bu kadar su Asla yoktur. Çok haklılar.

Şimdi biz bölgesel bir tufan olduğuna emin olarak Mantık hatalarını giderelim.

O an Nuhun yaninda olarak ve inanan biri olarak düşünelim.
Tufan başlıyacak ve diyelimki 40 gün sürecek. O kırk gün zarfında ne yeyip ne içeceğiz. Hayvanlarin yumurtasından ve sütünden faydalandığımız gibi tufan bitince yeni bir coğrafyada olacağız ve hayat devam edecek. Kendi özel mülkiyetimizde olan hayvanlar olmalı. Yoksa o kadar hayvan nasil satın alacağız ?
Nuha deriz ki Nuh hayvanlarımızı da yanımıza alalım.
Mantıklı bir gerekçemiz var. Nuhun diyelimki 30 hayvani var diğer inananlarinda 200 hayvani var. Fakat gemi buna müsait değil.

İşte biz boyle düşünürken Nuha vahy gelmiş olmalı ve bu kadar hayvan ile
Gemiye binmemizin mümkün olmadığını ve anca : ( her türden bır çift )almamız gerektiği belırtılmıs olmalıdır..

Netıce: Nuh tufanı dünya çapında değil bölgeseldir.Her türden (kavminde olan ,yaşam alanında faydalandıkları hayvanlardan) bir çifti alabilecekleri istenmesinin sebebi Geminin müsait olmaması sebebi iledir. Hayvan neslinin devamı için değildir.

Doğru sandığımız Yanlışlara bir yenisini eklemek dileği ile. Kuranı hakikat leri anlamamızı Allah nasip etsin inşallah.

 

Açılış yazımızda neden Nuh’a gemi yaptırıldığı ve her cins hayvandan birer çift gemiye yüklenmesinin istendiğini sormuştuk?

Kur’an’ın KISSA SİSTEMATİKine göre tespit edebildiğim iki sebebi var. Fakat insanoğlu nedense verilen mesajı düşünüp anlamak yerine Nuh’un gemisinin hangi ülkede ya da hangi şehir ya da dağda olduğunu tartışmış ve aramıştır. Oysa ne o geminin nede geminin olduğu tepe ya da dağın hiçbir önemi yoktur. Biz bu sayfada Kur’an’ın kıssa sistematiğine göre DENK lik kuracağız. O yüzyılda olan bir olayın bu yüzyıl ya da gelecek yüzyılda neyin DENK i olduğunun cevabını vereceğiz.

Bilim adamları ısrarla küresel ısınma ve doğanın tahrip edildiğinden bahsediyor. Bu hızla giderse kutuplardaki buzulların erimeye başlayacağından ve doğanın sürekli tahrip edildiği için dengenin bozulduğundan ve bu bozulmadan dolayı birtakım felaketlerin yaşanacağının da uyarısını yapıyor. Evet, insanoğlu kendine çeki düzen vermediği ve ortak DÜNYA DOĞASINI KORUMA KANUNLARI devletlerarasında uygulanmadığı müddetçe insanların başına gelecek olay Hz. Nuh olayının bir benzeri olacaktır. Bilim adamları buzullardaki erimenin en fazla dünyada 5-10 santim bir yükselme sağlayacağını ve bunun etkili olmayacağını savunsalar da bölgesel felaketler kaçınılmazdır. Rakım denen bir gerçek ve deniz seviyesinden aşağıda birçok yerleşim bölgeleri vardır. Günlerce süren tufanla birlikte aşırı yağmur sularının düşmesi ile gerçekleşecek birçok olay insanlığı bekliyor maalesef. Bölgesel olarak yaşanacak bu felaketleri gözden geçirmemiz gerekmez mi?

5-2

Bir yerde aşırı yağmurlarla deniz seviyesinin bir anda 5-10 metre yükselmesi ve bunun karaya vurması rakımı düşük bölgelerde dağlar gibi suyun oluşmasına sebep olacak oradaki insanlarda bundan zarar göreceklerdir. Hz. Nuh tufanı aslında gelecek nesillerin ayağını denk alması için bir kaç yönden uyarı olduğu gibi aslında başka sevindirici bir haberin müjdecisidir.

Kur’an KISSA SİSTEMATİKine göre bu müjde de şudur:

Dünya yaşanmaz bir hal aldığı zaman insanoğlunun tek umudu yaşanacak başka bir gezegendir. Böyle bir gezegen tespit edilip de oraya gidilmeğe başlandığı anda Yaşamın devamı için her cins hayvan ve bitki örneklerinden (hayvan embriyosu ve Bitki tohumu da olabilir) birer ikişer üçer örnek alınıp UZAY GEMİSİ ne yüklenecek ve O gezegene gönderilecektir. Aslında zamanın çok ilerisinde yaşanacak bir kaç DOĞA olayı ya da teknolojinin bir DENK i ya da BENZERİ O geçmiş yüzyılda Hz. Nuh’a ve inananlara yaşatılmıştır.

5-3

Bu DENK lik kurulup hayatına çeki düzen vermediği müddetçe İnsanoğlunun başına gelecek felaketlerin ardı arkası kesilmeyecektir.

Bakın NUH suresi 1. ayette neler yazıyor, nasıl uyarıyor:

1-Haberiniz olsun ki, Biz Nuh’u: “Kendilerine elim bir azap gelmeden önce kavmini uyar!” diye kavmine gönderdik.

Umuyorum ki bu UYARI “DENK“ liğini insanoğlu kurar ve bahsettiğimiz felaketlerden en az zararla kurtulmayı başarır. İnsanların bireysel uğraşları zayıf kalmakta ve acilen DÜNYA çapında yasalarla korunacak ve yaptırımlar uygulanacak bir ÇEVRE bakanlığı ya da Örgütü kurulur. Yaptırımlar olmadığı müddetçe İnsanların kişisel olarak, bu konuda fazlaca yapacak yeterli bir şeyleri olmadığını düşünüyorum.

Allah’ın Sünnetinde (Sünnetullah) asla bir değişiklik bulamazsınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s